Скачайте сайт на андроід смартфон

Ми на YouTube

Допоможіть нам

Ми в контакті

Розсилка новин


Сьогодні, 25 лютого, директор з розвитку фонду Ігор Костюк та керівник тернопільського представництва Бойко Павло взяли участь у прес-конференції в Тернополі та поговорили про те, як розпізнати різних благодійних шахраїв та що при собі повинні мати волонтери благодійних організацій.Про те, як не потрапити на "благодійних шахраїв" та з"ясувати, на що волонтери від благодійних фондів чи організацій просять гроші, розповіли представники благодійного фонду "Фонд добрих людей".

- Від того, що є шахраї, які прикриваються волонтерами благодійних фондів, ніде не дінешся, - каже директор з розвитку фонду "Фонд добрих людей", Ігор Костюк. - У Тернополі, порівняно з Україною в загальному, проблема не настільки велика.

- Якщо волонтер дає Вам номер телефону, наприклад, бійця Василя і ще якісь контакти, то це вже ознака того, що зібрані у скриньку кошти підуть саме цьому бійцю, - каже пан Костюк. - Якщо ж починає Вас переконувати, що краще людину зараз не турбувати, телефон виключений, то це явно шахрай.

Загалом, як пояснює Ігор Костюк, скриньки, у які люди кидають гроші на вулицях, розраховані лише для того, щоб проінформувати людей про проблему та на тих, хто може допомогти декількома гривнями. А якщо є бажання та можливість допомогти великою сумою грошей, то це краще робити через банк і особисто на рахунок людини, якій потрібна допомога.

- Щоб не натрапити на шахраїв ще потрібно придивлятись до того, у що одягнена людина, яка збирає кошти, та до скриньки. - каже керівник тернопільського відділення благодійного фонду, Павло Бойко. - Цих людей потрібно перевіряти, адже зараз дуже модно стояти на вулиці зі скринькою.

Картонна скринька - перша підозра того, що людина вийшла з дому і вирішила заробити, - пояснює Павло Бойко.

-Перевіряти потрібно і документи.
У папці волонтера повинні бути документи про реєстрацію організації і підтвердження того, що вони можуть збирати кошти,- продовжує чоловік.
А це - реєстрація фонду, договір між фондом і людиною, яка просить допомоги. Також договір волонтера з фондом. Всі документи повинні бути затверджені мокрими печатками. Окрім того, потрібні дозвіл від міської ради на збір коштів та квартальні звіти.


На головну

Поділитись :